موسیقی پارس: به گزارش موسقی پارس از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، تالار رودکی از ۱۶ تا ۱۸ دی‌ماه هر شب از ساعت ۱۸ میزبان اجرای صحنه‌ای هنرمندان موسیقی نواحی ایران در چهار بخش است.

در دومین شب این رویداد هنری که با استقبال مخاطبان و هنردوستان نیز مواجه شده است، پولاد قهرمانان، مصطفی خرم‌دل (نی‌انبان ـ‌ آبادان)، سعدی صادقی (گروه‌نوازی ـ مازنی)، ‌محمد باجلاوند (کمانچه و ضرب ـ لری)، آیت قنبری (عاشیقی ـ آذربایجانی)، ابراهیم جرجانی (گوه‌نوازی ـ ترکمنی)، اعظم جوانبخت (دوتار ـ قوچان)، ناخدا ستوده (شروه‌خوانی ـ بوشهر) و مجید پاکدل (نی جفتی ـ بوشهر) روی صحنه خواهند رفت.

همچنین بخش پژوهشی جشنواره نیز همچنان در بخش جنبی پابرجاست و این بخش هر روز ساعت ۱۶ در طبقه پنج دفتر موسیقی (سالن جلسات) برگزار می‌شود.

در دومین روز بخش پژوهش نیز قرار است، دکتر محمدرضا آزاده‌فر سخنرانی خود را با عنوان «رویکردهای نوین در مطالعات اتنوموزیکولوژی ایران» ارائه دهد.

مرحله ملی شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از ۱۶ تا ۱۸ دی‌ماه به دبیری محمدعلی مرآتی و در یک گستره ملی به‌ همت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با مشارکت بنیاد رودکی در حال برگزاری است و ۱۹ دی‌ ماه نیز تالار رودکی میزبان آیین اختتامیه این رویداد ملی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید