موسیقی پارس: نخستین پنل همایش سایه روشن ارکستر ملی (برداشت‌ها از چیستی و جایگاه این ارکستر) روز گذشته سوم خردادماه در تالار رودکی برگزار شد.

نخستین پنل همایش سایه روشن ارکستر ملی با عنوان برداشت‌ها از چیستی و جایگاه این ارکستر، روز گذشته سه‌شنبه سوم خردادماه با سخنرانی هومان اسعدی، فرشاد توکلی، آروین صداقت‌کیش و محمدرضا فیاض برگزار شد.

در این برنامه که مجری کارشناس آن بابک خضرایی بود درباره تبارشناسی اصطلاح «ملی»، ورود این اصطلاح به ادبیات موسیقی ایران و دلالت‌های آن با حضور محمدرضا فیاض، هومان اسعدی، فرشاد توکلی و آروین صداقت‌کیش گفت‌وگو شد. ساسان فاطمی، فریماه قوام‌صدری، مینا افتاده، علی‌اکبر قربانی، سیامک جهانگیری، فردین خلعتبری، مانی جعفرزاده، شهرام صارمی و کورش متین ازجمله حاضران در این برنامه بودند.

ادامه این همایش امروز چهارشنبه چهارم خردادماه در تالار رودکی برگزار خواهد شد. بر این اساس پنل دوم ساعت 14 با موضوع گفت‌وگو درباره‌ی سازبندی و کارگان (رپرتوار) ارکستر ملی با سخنرانی محمدرضا تفضلی، کیاوش صاحب‌نسق، حسین علیزاده و کورش متین  تشکیل خواهد شد.

همچنین سومین پنل ساعت 17 برگزار می‌شود و طی آن به موضوع  ارکستر ملی، گذشته، حال و آینده پرداخته می‌شود و سخنران‌های آن مانی جعفرزاده، فردین خلعتبري، علی‌اکبر قربانی و کارن کیهانی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید