موسیقی پارس: علیرضا قربانی و عالیم قاسم‌اف در یک اجرای ویژه در اکسپوی دبی به روی صحنه می‌روند.

در ادامه رویدادهای هنری پاویون کشورمان در اکسپوی دبی، کنسرت دو خواننده سرشناس ایران و آذربایجان در سالن ‏Dubai Millennium Amphitheater برگزار می‌شود؛ انجام این رویداد در راستای اهداف اکسپو در نزدیکی ملت‌ها و با تاکید بر اشتراک‌های فرهنگی دو کشور ایران و آذربایجان است تا نمادی برای دوستی ملت‌ها و کشورها در اکسپو باشد.

عالیم قاسم‌اف سرشناس‌ترین خواننده جمهوری آذربایجان و چهره‌‌‌ای شناخته شده در جهان موسیقی است.

وی برنده جایزه IMC شده که به نوبل موسیقی شهرت دارد؛ این جایزه به پاس فعالیت‌های مستمر قاسم‌اف که او را «بلبل شرق» می خوانند، در راستای معرفی موسیقی مقامی آذربایجان به او اهدا شده است.

قربانی و قاسم‌اف از ساعت 21 روز یکشنبه اول اسفندماه (20 فوریه) تا 22 و 30 دقیقه به وقت دبی به روی صحنه می‌روند.

در این برنامه قطعاتی به زبان‌های فارسی و آذربایجانی با مدیریت هنری و تنظیم حسام ناصری، نوازنده ساز مشتاق و آهنگساز، اجرا می شوند.

سامان صمیمی نوازنده کمانچه و سه‌تار، میلاد محمدی نوازنده تار و سه‌تار،دارا دارایی، نوازنده گیتار باس،زکریا یوسفی نوازنده سازهای کوبه‌ای، پویا سرایی نوازنده سنتور، شایان ریاحی نوازنده سازهای کوبه‌ای به همراه رئوف اسلام‌اف نوازنده کمانچه آذربایجانی قربانی و قاسم‌اف را در این اجرا همراهی می‌کنند.

با مراجعه به سایت رسمی اکسپو۲۰۲۰  به آدرس ‏www.expo2020dubai.com، ورود برای عموم  علاقه‌مندان موسیقی آزاد و رایگان خواهد بود.

بنیاد رودکی متولی رویدادهای هنری پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی دبی است.

دیدگاهتان را بنویسید