موسیقی پارس: قطعه‌ی نغمه‌ی کهن برای سه تار به همراهی ضرب زورخانه در دستگاه چهارگاه، منتشر و در دسترس مخاطبین قرار گرفت.

نوازنده سه تار و آهنگساز این اثر ستاره احمدی است و علی حسین زاده (قهرمان) به عنوان نوازنده ی ضرب زورخانه به هنرنمائی پرداخته است.

مؤلّف اثر در این‌باره می‌نویسد: «ضبط سه تار و میکس و مستر توسط فواد سمیعی در استودیو المپیک تهران و ضبط ضرب زورخانه توسط مجید دهقان در استودیو پژواک یزد انجام شده است.

این کار در دستگاه چهارگاه ساخته شده است، چهارگاه قدمت زیادی در این مرز و بوم دارد و به خوبی میتواند فرهنگ و تاریخ ایران را به تصویر بکشد. تمام تلاش ام برای ساخت این اثر شنیده شدن نغمه ‌هایی بوده که مدتیست به فراموشی سپرده شده اند و همچنین ضرب زورخانه و فرهنگ پهلوانی که ما ایرانیان بسیار با این فرهنگ پیوند داشته ایم.

ویدیوهای این اثر در شهر تاریخی یزد فیلم برداری شده، چرا که یزد یکی از مراکز مهم فرهنگی و تاریخی ماست و‌ پیوند بسیاری با فضای کاری این اثر داشت، ناگفته نماند که تمام تلاش ام، نشان دادن هنر، تاریخ و فرهنگ ما ایرانی هاست که باید به آن ارزش داده شود.»

شایان ذکر است، ستاره احمدی نوازندۀ سه تار، آهنگساز و تحصیل کرده کارشناسی نوازندگی موسیقی از دانشگاه هنر تهران است که پیش‌تر از وی دو اثر به نام های آلبوم افسانه‌ی گل یخ و قطعه سراب منتشر شده و در دسترس عموم قرار گرفته است‌.

قطعه‌ی «نغمه‌ی کهن» از طریق سرویس استریم های جهانی از جمله اپل موزیک (آیتونر)، اسپاتیفای، گوگل پلی و آمازون موزیک در دسترس مخاطبین قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید